TEKNOSACELL

Çünkü TEKNOSACELL tarifeleri ile birlikte sunulan anında indirim çekleri sayesinde Teknosa’daki geniş ürün yelpazesinde teknolojiye daha uygun fiyata sahip oluyor ve alışveriş daha avantajlı hale geliyor. Tüm teknoloji ihtiyaçları tek yerden, Teknosa’dan yapılarak her şey dahil teknolojiye kolayca ulaşılabiliyor.

Teknosacell Abonesi olmak için Kimliğinizin aslı veya kimlik alternatiflerinden biri ile Teknosa mağazalarımıza başvurmanız yeterlidir. Faturalı hatlarımız için ise kimliğinize ek yanınızda kendi adınıza kayıtlı son iki aydan birine ait sabit bir fatura ya da alternatifi belge bulundurmanız gerekmektedir.

Ay boyunca yapılan konuşma, gönderilen sms, kulanılan internet vb. harcama tutarlarını faturada gördükten sonra ödeyebildiğiniz abonelik türüdür.

Tarife:  Müşterilerin en genel ücretlendirme bilgisidir. Her hattın bir tarifesi olmak zorundadır. Genelde uzun süreli geçerlilikleri vardır. Sık sık değişmezler.

Kampanya: Belirli bir süre içinde, belirli şartlar/kurallar dahilinde müşterilerin mevcut tarifeleri dışında daha avantajlı ücretlendirmelerine olanak sağlayan kurgulara kampanya denir.

Paket / Ek Paket: Müşterilerin tarifelerine ek olarak ihtiyaçları dahilinde istedikleri zaman alıp istedikleri zaman iptal edebildikleri, konuşma, sms veya internet kullanım hakkı içeren ücretli hizmetlerdir.

Taahhüt Vermek: Operatörlerin bağlılık kampanyalarıdır. Belirli bir süre kalma ve ödeme yapma sözü verilerek yararlanılır. Kampanya süresince indirim veya cihaz taksiti ödeme imkanı kazanılır.

Müşterilerimiz;

 • Teknosa Mağazaları,
 • 0850 222 5599 Müşteri Hizmetleri,
 • teknosacell.com Online İşlemler Sayfası,
 • Banka Şubeleri, ATM ve internet bankacılığı üzerinden,
 • PTT şubelerinden faturalarını ödeyebilir.

Yeni Tesis Özel İletişim Vergisi:2021 yılında 86 TL olan YTÖİV(Yeni Tahsis Özel İletişim Vergisi) 1 Ocak 2022 tarihinden itibaren yıllık 117 TL/ YIL olarak güncellenmiştir.

Telsiz Ruhsat Ücreti:2021 yılında 36,26 TL olan telsiz ruhsat ücreti, 1 Ocak 2022 tarihinden itibaren yıllık 50,75 TL/ YIL olarak güncellenmiştir. Faturalı hatlarda yeni aboneliklerin ilk yılı için yılın kalan ayına bölünerek faturalandırılır.

Telsiz Kullanım Ücreti:2021 yılında 36,26 TL olan telsiz kullanım ücreti, 1 Ocak 2022 tarihinden itibaren yıllık 50,75 TL/ YIL (12 eşit taksit) olarak güncellenmiştir. Bu ücret, kullanımlardan bağımsız olarak her ay faturaya yansır.

Ön Ödemeli sistemde satın alabileceğiniz, sonrasında hatta yapacağınız  TL yükleme ile alabileceğiniz, dilerseniz ek paketlerden faydalanabileceğiniz hizmet türüdür.

Faturasız hat abonesi olmak için Teknosa Mağazaları’nı ziyaret edebilirsiniz. Size en yakın Teknosa Mağazasını görmek için tıklayınız.

Teknosacell Faturasız Tarife Detayları için tıklayınız.

Evet, dilediğiniz zaman Teknosa Mağazaları’nı ziyaret ederek geçiş yapabilirsiniz.

Faturasız Tarifelerimiz ön ödemeli olduğu için herhangi bir taahhüt cezası bulunmamaktadır.

Faturasız hatların geçerlilik süresini koruyabilmesi için düzenli olarak yükleme yapılması gerekmektedir. Son yükleme tarihine göre belirlenen Aktif Süre ve Pasif Süre aşağıdaki şekildedir.

Aktif Süre (184 gün): Son yükleme tarihinizden itibaren, 184 gün süresince hattınız hem arama yapmaya hem de çağrı almaya açık olur. 184 günün sonunda tekrar yükleme yapmamışsanız, hattınız dış aramalara kapatılır ve 92 günlük pasif süre uygulaması başlar.

Pasif Süre (92 gün): Pasif süre boyunca hattınız dış aramalara kapalıdır, sadece hattınızdan çağrı alabilirsiniz. Tekrar arama yapabilmek için yükleme yapmanız gerekmektedir.

Pasif sürenin bitimine kadar hattınıza yükleme yapmamanız halinde ise, hattınız tamamen kapatılır ve söz konusu hatta ilişkin Abonelik Sözleşmeniz iptal edilir.

Pasif süre sonunda hattı iptal olsa da 1 sene içerisinden yeniden Aktivasyon talebinde bulunabilirsiniz. Kapandığında hattınızda bakiye var ve iade talep etmediyseniz yeniden Aktivasyon yaptığınızda 1 sene içerisinde bakiyeleriniz hattınızda yüklü olarak açılır.

Hattınızın iptalinden sonra 3 ay içinde başvurmanız halinde hesabınızda kalan TL’yi geri alma hakkına sahipsiniz. İadenin tarafınıza gerçekleşebilmesi için talebinizi www.turktelekom.com.tr üzerinden, hat iptalini izleyen 3 ay içinde iletilmeniz ve hat sahibi olmanız gerekmektedir.

Hattınızda yeterli bakiye olması durumunda, satın almak istediğiniz paketi SMS yoluyla, Online İşlemler Menüsü’nden veya Teknosacell Müşteri Hizmetleri’nden alabilirsiniz. Ek Paket detayları için tıklayınız.

Tüm Teknosa Mağazaları’ndan, kredi kartınızla Teknosacell Müşteri Hizmetleri’nden veya teknosacell.com.tr‘den yapabilirsiniz. TL yükleme için tıklayınız.

Devir talebinde, devralan ve devreden olmak üzere her iki tarafın devir formunu doldurup imzalaması gerekmektedir. Devreden sadece kimlik fotokopisini bırakırken devralan yeni abonelik için gerekli evrakları ibraz etmeli ve abonelik sözleşmesi doldurmalıdır. Hat devri durumunda, yeni hat aboneliğinde olduğu gibi sizin adınıza devlete ödenen vergiler devir sırasında alınmaktadır.

Yeni Tesis Özel İletişim Vergisi:2021 yılında 86 TL olan YTÖİV(Yeni Tahsis Özel İletişim Vergisi) 1 Ocak 2022 tarihinden itibaren yıllık 117 TL/ YIL olarak güncellenmiştir.

Telsiz Ruhsat Ücreti:2021 yılında 36,26 TL olan telsiz ruhsat ücreti, 1 Ocak 2022 tarihinden itibaren yıllık 50,75 TL/ YIL olarak güncellenmiştir. Faturasız hatlar için hat aktivasyonu sırasında toplu olarak alınır.

Telsiz Kullanım Ücreti:2021 yılında 36,26 TL olan telsiz kullanım ücreti, 1 Ocak 2022 tarihinden itibaren yıllık 50,75 TL/ YIL olarak güncellenmiştir. Faturasız hatlarda ilk ay 4,22 TL ve devam eden 11 ay boyunca 4,23 TL olarak tahsil edilir. Bu ücret, kullanımlardan bağımsız olarak her ay TL bakiyesinden düşer. Hattınızda yeterli bakiye olması durumunda her ayın 8'i ve 18'i arasında tahsil edilecektir ve diğer aylarda da aynı günde tahsil edilecektir.

Evet, numara taşıma işlemi için Teknosa Mağazaları’nı ziyaret edebilirsiniz.

Hattınızı iptal ettirmek isterseniz 0850 222 55 99 numaralı müşteri hizmetlerimizi arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz. Hattınızın iptalinin gerçekleşmesi için mağazamızı ziyaret etmenizi rica ederiz.

Online başvuru nedir?

Yeni bir Teknosacell mobil hattı almak ya da numarasını Teknosacell’e taşımak isteyen müşterilerimize sunduğumuz ayağa gidiş hizmetidir.

Başvuru sürecinde gerçekleşecek adımlar nelerdir?

 • Başvuru formunu eksiksiz doldurduğunuzda 4,5 G uyumlu mobil hat talebiniz alınır.
 • İhtiyacınıza uygun mobil tarife teklifimiz için müşteri hizmetlerimiz sizi arar.
 • Evraklarınızı almak ve SIM kartınızı ulaştırmak için kargomuz ayağınıza gelir.
 • Gerekli evrakların kargoya teslim edilmesinden sonra işlemleriniz başlatılır.

Hazırlamam gereken evraklar nelerdir?

Kargomuza ziyareti sırasında teslim etmek için hazır bulundurmanız gereken evraklar aşağıdaki gibidir;
 • Kimliğinizin fotokopisi (Ehliyet ve pasaport da kimlik yerine geçmektedir.)
 • Adınıza kayıtlı bir fatura fotokopisi (Faturalı tarifelere başvurmak için son iki aydan birine ait GSM, Elektrik, Su, Doğalgaz, Sabit Telefon, Kablolu TV ve ADSL Sağlayıcıları Faturası)
Kargo görevlisi bana ulaşamazsa süreç nasıl ilerler?

Kargo görevlisi sizi adresinizde bulamadığında not bırakır ve kargonuz şubeye gönderilir.

Başkası adına başvuru yapabilir miyim?

Kargoya evrakların teslim edilmesi sırasında talep sahibinin adreste bulunması gerekmektedir.

Numara Taşıma Süreci nasıl olacak?

Yasal sahibi olduğunuz numaranızı taşıma talebinizi Teknosacell’e iletmek için, Teknosacell web sitemizdeki online başvuru formundan "Numaramı Taşımak İstiyorum" alanından talep bırakabilirsiniz.

Teknosacell’e numara taşıma talebinizi ilettikten sonra, Müşteri Hizmetlerimiz sizi arayarak talebinize uygun evrakları kargo ile size ulaştırır. Evraklar imzalanarak tarafımıza ulaştırıldıktan sonra ilk 24 saat içinde sistemdeki bilgilerinizin doğruluğuna ve başvuru esnasında ilettiğiniz belgelerin geçerliliğine bakılarak kontroller yapılır. Kontroller olumluysa, mobil hattınızın Teknosacell’den sinyal almaya başlayacağı tarih ve saat bilgisini size SMS ile iletir. Kontroller olumsuzsa, taşıma talebinizin ret edilme sebebiyle ilgili size bilgi SMS’i gönderilir.

Teknosacell evraklarınız tarafımıza ulaştıktan sonra hattınızın açılma işlemleri 4-6 gün içinde tamamlanır. Hattınız Teknosacell’de açıldıktan sonra; size sırasıyla hattınızın sizin adınıza açıldığına dair bilgi SMS’i ve tarifenizle ilgili bilgi SMS’leri gelir.

Numara Taşımaya Engel Durumlar Nelerdir?

Teknosacell’e numara taşıma talebinizi iletmeden önce "Numara Taşımaya Engel Durumlar"ı kontrol edebilirsiniz. Belirtilen herhangi bir engeliniz bulunmuyorsa, taşıma başvurunuzu iletebilirsiniz. Taşımaya engel teşkil eden durumlarla ilgili detaylı bilgi almak için 0850 222 55 99’u arayabilirsiniz.
 • TCKN uyuşmazlığı: Taşıma talebi bulunan numara ile ilgili bilgilerin verici operatörde güncel olmaması kaynaklı ret edilen taleplerdir. Müşterilere talebin ret edildiğine dair SMS ile bilgilendirme yapılır, talebini yeniden iletmek isteyen müşterilerin öncesinde; mevcut operatördeki bilgilerinin doğruluğunu teyit etmeleri, eksik veya yanlış bilgi var ise düzelttirmeleri gerekmektedir.
 • İlk abonelik sözleşmesi üzerinden minimum 90 gün geçmemiş olması: Taşıma talebi bulunan numaraya ait ilk abonelik sözleşmesi üzerinden minimum 90 gün geçmesi gerekmektedir. Müşterilere talebin ret edildiğine dair SMS ile bilgilendirme yapılır, talebini yeniden iletmek isteyen müşteriler, 90. günün sonunda yeniden taşıma işlemleri için başvurabilirler.
 • Numaranın mevcut operatörde bulunmaması: Hat iptal edilmiş veya ödenmemiş fatura borcundan dolayı kapanmış olabilir.
 • Hattın yasal sahibinin taşıma talebinde bulunmaması: Numara taşıma talebinin hattın yasal sahibi tarafından iletilmesi gerekmektedir. Hattın yasal sahibi olmayan kullanıcılar tarafından iletilen taşıma talepleri iptal edilir ve müşteriye talebin ret edildiğine dair SMS ile bilgilendirme yapılır.
 • Taşıma talebinden önce bekleyen numara değişikliği talebinin olması
 • Kurumsal hattan bireysel hatta numara taşıma talebinin olması
 • İsim Soy isim uyuşmazlığı
 • Yazılı hat iptal/hat devir talebi olması