TEKNOSACELL

Hattınızı iptal ettirmek isterseniz 0850 222 55 99 numaralı müşteri hizmetlerimizi arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz. Hattınızın iptalinin gerçekleşmesi için mağazamızı ziyaret etmenizi rica ederiz.

Çünkü TEKNOSACELL tarifeleri ile birlikte sunulan anında indirim çekleri sayesinde Teknosa’daki geniş ürün yelpazesinde teknolojiye daha uygun fiyata sahip oluyor ve alışveriş daha avantajlı hale geliyor. Tüm teknoloji ihtiyaçları tek yerden, Teknosa’dan yapılarak her şey dahil teknolojiye kolayca ulaşılabiliyor.

Ay boyunca yapılan konuşma, gönderilen sms, kulanılan internet vb. harcama tutarlarını faturada gördükten sonra ödeyebildiğiniz abonelik türüdür.

Tarife:  Müşterilerin en genel ücretlendirme bilgisidir. Her hattın bir tarifesi olmak zorundadır. Genelde uzun süreli geçerlilikleri vardır. Sık sık değişmezler.

Kampanya: Belirli bir süre içinde, belirli şartlar/kurallar dahilinde müşterilerin mevcut tarifeleri dışında daha avantajlı ücretlendirmelerine olanak sağlayan kurgulara kampanya denir.

Paket / Ek Paket: Müşterilerin tarifelerine ek olarak ihtiyaçları dahilinde istedikleri zaman alıp istedikleri zaman iptal edebildikleri, konuşma, sms veya internet kullanım hakkı içeren ücretli hizmetlerdir.

Taahhüt Vermek: Operatörlerin bağlılık kampanyalarıdır. Belirli bir süre kalma ve ödeme yapma sözü verilerek yararlanılır. Kampanya süresince indirim veya cihaz taksiti ödeme imkanı kazanılır.

Müşterilerimiz;

 • Teknosa Mağazaları,
 • 0850 222 5599 Müşteri Hizmetleri,
 • teknosacell.com Online İşlemler Sayfası,
 • Banka Şubeleri, ATM ve internet bankacılığı üzerinden,
 • PTT şubelerinden faturalarını ödeyebilir.
 • Yeni bir faturalı hat aldığınızda hattınıza kullanımlarınız haricinde yansıtılacak olan hat açılış vergileri;
 • Yeni hat açılışlarında 79 TL tutarındaki İlk Tesis Özel İletişim Vergisi ile 34,15 TL tutarındaki Telsiz Ücreti 12 taksitte faturanıza yansıtılır.
 • Kullanımlarınız üzerinden yansıtılacak vergiler:
 • Katma Değer Vergisi(KDV): Katma Değer Vergisi Kanunu gereğince tüm haberleşme hizmetleri için faturanıza aylık hizmet tutarları üzerinden %18 oranında KDV yansıtılmaktadır.
 • Özel İletişim Vergisi(ÖİV): Faturanıza aylık internet bağlantısı haricindeki kullanımlarımız üzerinden %7,5 oranında ÖİV yansıtılmaktadır. İnternet paketleri ve internet kullanımları üzerinden ise %7,5 oranında ÖİV alınmaktadır.
 • Telsiz Kullanım Ücreti: Aylık taksitle ödenen ücret, kullanımlarınızdan ayrı olarak her ay faturanıza yansıtılmaktadır.

Ön Ödemeli sistemde satın alabileceğiniz, sonrasında hatta yapacağınız  TL yükleme ile alabileceğiniz, dilerseniz ek paketlerden faydalanabileceğiniz hizmet türüdür.

Faturasız hat abonesi olmak için Teknosa Mağazaları’nı ziyaret edebilirsiniz. Size en yakın Teknosa Mağazasını görmek için tıklayınız.

Teknosacell Faturasız Tarife Detayları için tıklayınız.

Evet, dilediğiniz zaman Teknosa Mağazaları’nı ziyaret ederek geçiş yapabilirsiniz.

Faturasız Tarifelerimiz ön ödemeli olduğu için herhangi bir taahhüt cezası bulunmamaktadır.

Faturasız hatların geçerlilik süresini koruyabilmesi için düzenli olarak yükleme yapılması gerekmektedir. Son yükleme tarihine göre belirlenen Aktif Süre ve Pasif Süre aşağıdaki şekildedir.

Aktif Süre (184 gün): Son yükleme tarihinizden itibaren, 184 gün süresince hattınız hem arama yapmaya hem de çağrı almaya açık olur. 184 günün sonunda tekrar yükleme yapmamışsanız, hattınız dış aramalara kapatılır ve 92 günlük pasif süre uygulaması başlar.

Pasif Süre (92 gün): Pasif süre boyunca hattınız dış aramalara kapalıdır, sadece hattınızdan çağrı alabilirsiniz. Tekrar arama yapabilmek için yükleme yapmanız gerekmektedir.

Pasif sürenin bitimine kadar hattınıza yükleme yapmamanız halinde ise, hattınız tamamen kapatılır ve söz konusu hatta ilişkin Abonelik Sözleşmeniz iptal edilir.

Pasif süre sonunda hattı iptal olsa da 1 sene içerisinden yeniden Aktivasyon talebinde bulunabilirsiniz. Kapandığında hattınızda bakiye var ve iade talep etmediyseniz yeniden Aktivasyon yaptığınızda 1 sene içerisinde bakiyeleriniz hattınızda yüklü olarak açılır.

Hattınızın iptalinden sonra 3 ay içinde başvurmanız halinde hesabınızda kalan TL’yi geri alma hakkına sahipsiniz. İadenin tarafınıza gerçekleşebilmesi için talebinizi www.turktelekom.com.tr üzerinden, hat iptalini izleyen 3 ay içinde iletilmeniz ve hat sahibi olmanız gerekmektedir.

Hattınızda yeterli bakiye olması durumunda, satın almak istediğiniz paketi SMS yoluyla, Online İşlemler Menüsü’nden veya Teknosacell Müşteri Hizmetleri’nden alabilirsiniz. Ek Paket detayları için tıklayınız.

Tüm Teknosa Mağazaları’ndan, kredi kartınızla Teknosacell Müşteri Hizmetleri’nden veya teknosacell.com.tr‘den yapabilirsiniz. TL yükleme için tıklayınız.

Devir talebinde, devralan ve devreden olmak üzere her iki tarafın devir formunu doldurup imzalaması gerekmektedir. Devreden sadece kimlik fotokopisini bırakırken devralan yeni abonelik için gerekli evrakları ibraz etmeli ve abonelik sözleşmesi doldurmalıdır. Hat devri durumunda, yeni hat aboneliğinde olduğu gibi sizin adınıza devlete ödenen vergiler devir sırasında alınmaktadır.

Faturasız hat kullanıcılarımız adına devlete ödenmekte olan Telsiz Kullanım Ücreti, faturasız hat müşterilerimizden aylık olarak tahsil edilecektir.

 • Hattınızda yeterli bakiye olması durumunda her ayın 8'i ve 18'i arasında tahsil edilecektir ve diğer aylarda da aynı günde tahsil edilecektir.
 • Hattınıza ilk TL yüklemenizde ücret tahsil edilir?

Evet, numara taşıma işlemi için Teknosa Mağazaları’nı ziyaret edebilirsiniz.