Yükseköğretim Kurulu’nun uzaktan eğitim sürecine destek olmak amacıyla YÖK Dersleri Platformunda yer alan üniversitelere ait içeriklere yönelik kullanımlara 6 GB hediye!

YÖK Dersleri Platformu Nedir?

Yükseköğretim Kurulu, https://yokdersleri.yok.gov.tr adresinde "YÖK Dersleri Platformu"nu hizmete sunmuştur. https://yokdersleri.yok.gov.tr adresinden üniversitelere ait ders içeriği ve online eğitimlere ulaşım sağlanmaktadır. Kampanya Kapsamı ve Geçerlilik Detayları

  • Kampanyadan data hatları hariç, tüm faturalı ve faturasız aboneler faydalanabilecektir. https://yokdersleri.yok.gov.tr yönüne ücretsiz 6 GB internet otomatik bir şekilde gerçekleştirilmiştir.
  • Kampanya kapsamında YÖK Dersleri Platformunda https://yokdersleri.yok.gov.tr yönüne kullanım için her ay aylık yurt içi 6 GB ücretsiz internet hakkı 30 Haziran 2020 tarihine kadar sunulacaktır.

Kampanya kapsamında Faturalı abonelerin YÖK Dersleri Platformu yönüne kalan bilgisini öğrenmek için KALAN yazıp 5555’e SMS gönderilmesi gerekmektedir. Faturasız abonelerin YÖK Dersleri Platformu yönüne kalan bilgisini öğrenmek için KALAN EGITIM yazıp 5555’e SMS gönderilmesi gerekmektedir. Bu servis 2 saat öncesine kadar olan kullanım bilgilerini içerir.

Mobil Online İşlemler Merkezi ve Online İşlemler Merkezinden kampanya kapsamında kalan kullanım bilgilerini Uzaktan Egitim Paketi EBA&YOK ismi altından da ulaşabilirsiniz.

  • Geçerlilik süresi içerisinde kullanılmayan faydalar bir sonraki döneme devretmeyecektir.
  • Kampanya kapsamında yer alan üniversitelerin bilgisi için tıklayınız. (https://www.yok.gov.tr/Sayfalar/Haberler/2020/ogrencilere-egitime-destek-kotasi/Sistemde%20yer%20alan%20üniversiteler.aspx adresine yönlendirecek)
  • İnternet kullanım hakkı için %80'i ve %100'ü kullanıldığında sistemden SMS ile otomatik olarak bilgilendirme yapılmaktadır. Bu bilgilendirmeler 2 saat öncesine kadar olan kullanım bilgilerini içerir.
  • Kampanya kapsamındaki fayda başka bir hatta transfer edilemez, 3. şahıslara devredilemez ve başka bir fayda ile değiştirilemez. Kampanyanın geçerli olduğu süre içerisinde başka bir GSM operatörüne geçiş yapılması, hattın herhangi bir nedenle kapatılması ya da iptal edilmesi halinde kampanyadan yararlanma hakkı sona erer.
  • Kampanya kapsamında sunulan internet hakkının sona ermesinin ardından, abonenin yararlandığı internet paketi yoksa faturalı aboneler için mevcut tarifesi üzerinden, faturasız aboneler için mevcut tarifesi üzerinden ücretlendirilir.
  • www.yokdersleri.gov.tr sayfası ve bu sayfaya bağlı linklerdeki üniversitelerimizin dışında kalan diğer platformlardan (zoom, teams, youtube vb.) sağlanan içerik, link ve yönlendirmeler “6 GB Uzaktan Eğitime Destek” kotasının dışında kalmaktadır. Bu kullanımlar, mevcut tarifenizin kotasından düşülerek ücretlendirilecektir.
  • Kampanya kapsamında sunulan https://yokdersleri.yok.gov.tr yönüne ücretsiz kullanım hizmeti sadece yurtiçinde Internet APN üzerinden gerçekleştirilecek kullanımları kapsamaktadır. Şirketimiz internet üzerinden mesajlaşma ve ses iletişimi (IM ve VOIP), internet paylaşımı (Tethering) ve doğrudan dosya paylaşım (P2P) programları vb. hizmetlerinin tarife kapsamında sunulan internet faydası ile kullanımlarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

Ücretlendirme Detayları

Kampanya faydaları ücretsizdir.